Geoblog.pl    przedsiebie    Podróże    Indie, Bangladesz 2010    Wróciliśmy, małe podsumowanie...

Wróciliśmy, małe podsumowanie...

Polska, Szczecin

24 godziny i świat zmienia się jak w kalejdoskopie. Jesteśmy w domu. Tak naprawdę wreszcie możemy odetchnąć z ulgą. Szczęśliwy powrót do domu jest szczęśliwym zakończeniem podróży. Wokół nas inny świat, inny klimat i inne problemy dnia powszedniego. Bez wątpienia jest mniej walki, dużo mniej słońca i mniej pikantnego jedzenia...

Indie... za mało słów mam teraz w głowie, by podsumować jak było. Indie podobały nam się, ale nie zachwyciły. Za mało było przyrody, za dużo miast i tłoku. Bród w Indiach zaskoczył mnie, to największy bród jaki do tej pory widziałam na świecie. Przesmaczne było jedzenie. Odległości między miastami są mega wielkie, niewyobrażalne z perspektywy wygodnego fotela z domu. Aby zwiedzać Indie trzeba mieć baaardzo długi urlop lub trzeba się zdecydować na mały wycinek tego kraju. Indie to mozaika, która składa się z dziesiątek małych częśći, to różne smaki, zapachy, kolory... To wszystko wywołuje różne emocje, czasami wręcz skrajne.
Bangladesz natomiast jest kompletnie nieprzygotowany na przyjęcie turystów (może i dobrze), nie ma zabytków, ale ludzie i ich ciekawość potrafią zachwycić. Las namorzynowy wart jest zobaczenia. Przygodą jest rejs statkiem, jednak kajuty mogą zamieszkiwać też inni pasażerowie na gapę... Bez wątpienia taniej jest w Bangladeszu, jednak wszelakie zakupy radzę robić w Indiach, jest tam zdecydowanie większy wybór, we wszystkim...
Wiele tematów muszę jeszcze poukładać sobie w głowie, trochę muszę doczytać, aby zbliżyć się do zrozumienia świata na subkontynencie. Nie oceniam ludzi tam żyjących i ich zachowań, które czasami doprowadzały nas niemal do szewskiej pasji, bo nie mam do tego prawa, ponieważ żyje w kompletnie innym świecie - "syty głodnego nie zrozumie..." Tam każdy dzień jest walką o przetrwanie dla setek milionów ludzi... To bardzo przykre i przygnębiające, ale jest też dla nas nauką, by cieszyć się z tego co mamy.
A więc... Cieszymy się, że mieszkamy w Polsce, cieszcie się również Wy! Codziennie, o każdej porze dnia i roku!

Dziękujemy za każde dobre słowo, poświęcony nam czas i komentarze. To bardzo miłe uczucie, wiedzieć, że wokół nas jest tylu życzliwych ludzi. Dziękujemy!!! :-))
Dziękujemy również Agencji Dedal ze Szczecina (szczególnie Pani Ani), za cierpliwość w szukaniu nam dogodnych i tanich połączeń lotniczych:-)

ps. Jesli ktos ma do nas jakieś pytania, służymy pomocą, na stronie głównej "przedsiebie" podany jest mój adres mailowy:)

GROSZKI
GROSZKI - 2010-11-16 11:08
Kochani fajnie ze wrociliscie szczesliwie do domu my wczasujemy pozdrawiamy

kama i olaf
kama i olaf - 2010-11-17 12:46
witamy w PL ;) My wrocilismy w niedziele wieczorem, podroz pelna wrazen, ciekawych znajomosci .. ale zmeczenie maxymalne ;) dozobaczenia

Karolcia
Karolcia - 2010-11-17 20:14
Witamy Was w domku i dziękujemy za "wspólną" podróż ;)

Alina
Alina - 2010-11-19 16:27
Witamy i super było Ciebie usłyszeć :-)))))Do miłego przy kominku mym czy Twym...losowo:-)))
Zdrowiej i
czekam na podsumowania Adriana !!!

przedsiebie
przedsiebie - 2010-11-19 17:20
Dziękujemy za wspólną podróż i zawsze dobre słowo, do zobaczenia:)

Malgorzata - pasja
Malgorzata - pasja - 2010-12-05 05:50
Ania Adian!
Z podziwem sledzilam Wasza wyprawe i ciekawa jestem czy ten czas (oczywiscie pomijajac sama przgode jako taka) Was zachwycil, zaskoczyl, zauroczyl. Sa to zagadkowe miejsca do podrozy - nie mozna przewidziec zupelnie czasu, ale czy znalezliscie tam jeszcze jakas zagadke?
Dla przypomnienia - nie znamy sie, ale znamy sie z Ameryki Pol. My sie chwilowo zaszylismy w nicosc i szare dreptanie.
Pozdrawiam z podziwem.

pasjamj
pasjamj - 2010-12-05 05:53
Aha! I koronne pytanie - gzie nastepna wyprawka???

przedsiebie

Ania i Adrian