Geoblog.pl    przedsiebie    Podróże    RPA, Botswana, Zimbabwe, Mozambik 2016    Po parku
2017

Po parku

Republika Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki, Emgwela

Wstalismy po wschodzie słońca bo chcemy mieć jak najwięcej czasu na pobyt w parku. Rano pojechaliśmy zrobić małą pętlę i pooglądać zwierzęta. Niedaleko kampingu obok drogi leżała rodzina hien. piękny jest to widok kiedy można na nie patrzeć z tak bliska. Hieny nic sobie nie robiły z naszego towarzystwa i zajmowały się sobą. Potem widzieliśmy zebry, antylopy, żyrafy i słonie. Wróciliśmy na kamping aby spakować się i pojechaliśmy na południe w stronę Matate gate. Znowu widzieliśmy piękne słonie i dwa wielkie nosorożce. Nosorożce jadły trawę i były bardzo blisko nas. Pierwszy raz wiedzieliśmy je z tak małej odległości. Aby jeździć po parku i wytropić zwierzęta trzeba mieć szczęście, być cierpliwym i umieć się cieszyć z każdego spotkania z nimi. Każdy dzień jest inny, spotyka się inne zwierzęta. Dzisiejszy dzień było mniej rzadko spotykanych zwierząt ale nas to i tak raduje. Mam wielką nadzieję że jeszcze kiedyś tu przyjedziemy.
W parku mamy poczucie oderwania od rzeczywistości i kiedy przekraczamy bramę w kierunku normalnego życia jesteśmy lekko zaskoczeni, że życie toczy się tutaj swoim tempem. Wracamy jak z innej planety. Ruszamy w kierunku stolicy. Zaskakuje nas duża ilość samochodów na drodze, prędkość z jaką się poruszają, masa ludzi wokół...
Po dłuższym poszukiwaniu znaleźliśmy nocleg w okolicy Watrval Boven. Nie mogliśmy znaleźć właścicieli ale na szczęście był jeden namiot więc uznaliśmy że kamping jest otwarty i jutro zapłacimy. Spalismy w pięknym górzystym rejonie, w dolinie nad rzeką. Pogoda dziś nam dopisała, wreszcie nie padał deszcz i było słońce. Tu w górach wieczorem było wręcz rzesko. Na ognisku zrobiliśmy steka na kolację. A potem nie pozostało nam nic innego jak zacząć wspominać nasze przygody z tej podróży, a było ich kilka....

Ania i Jarek
Ania i Jarek - 2017-01-11 17:17
Komary w Afryce? Super. Czym sie psikaliście? Moimi produktami mam nadzieję hi hi. Czy te lwy są wychudzone czy to złudzenie? Ściskamy!

Toffikowa
Toffikowa - 2017-01-11 18:24
Jak widać kochani mimo wielu trudności i niesprzyjającej pogody, natura zdecydowała nagrodzić was za pokorę i cierpliwość dając wam możliwość spotkania lwów, a czego w zeszłym roku nie udało się wam dokonać. Gratulacje :D

Fasolka
Fasolka - 2017-01-12 09:51
Anuś tylko pozazdrościć tego co zobaczyliście dla Ciebie kochana nawet deszcz przestaje padac:* U nas zima- M odśnieża ;)

przedsiebie

Ania i Adrian