Geoblog.pl    przedsiebie    Podróże    Iran, Oman, Kuwejt 2019    Góry
2019

Góry

Oman
Oman, khateem

Dziś cały dzień pięknych widoków. Długą, krętą, szutrową drogą docieramy do wielkiego kanionu, przed nami najwyższy szczyt Jebel Shams (3009 m npm). Przyroda naprawdę zachwyca. W Khateem zaczyna się szlak „balkony walk”- trasa W6. Droga faktycznie wiedzie jak po balkonach, nie jest specjalnie wymagająca, choć słońce momentami dokucza. My bez pośpiechu zrobiliśmy ją w 3 godziny. Droga jest bardzo malownicza, można zaglądać do wielkiego kanionu z różnych miejsc i innej perspektywy. Początkowo mieliśmy spać w Khateen, ale uznaliśmy że zjedziemy trochę niżej, może wiatr będzie mniejszy i znajdziemy choć odrobinę cienia. W rezultacie spaliśmy z pasącymi się kozami w wśród drzew i gór, poniżej Khateen... Na kolację zjedliśmy u Pana z Indii w coffie shopie dal z ciapatami. Powróciły wspomnienia z Indii. Rekomendujemy samochód 4x4 na tej trasie, szczególnie po deszczu, nasze auto dało radę, ale było kilka lekko stresujących chwil.
Generalnie kompletnie nie ma tu problemu z jedzeniem. W każdej miejscowości, nawet bardzo małej są coffe shop, gdzie można zjeść, wypić herbatę lub rozpuszczalna niestety, kawę... Ceny są bardzo przystępne, około 5 zł za osobę, za danie bez mięsa, z mięsem ok. 10 zł.
Dziś za nami super dzień, pełny widoków które na zawsze zostaną w naszych głowach.

genek
genek - 2019-12-09 14:50