Geoblog.pl    przedsiebie    Podróże    RPA, Suazi, Lesotho, Namibia, 2015    RODOS

RODOS

Republika Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki, Kenton on Sea
Przejechano 12032 km

13.12
Dzięki pomocy dobrych ludzi noc minęła spokojnie i bezpiecznie. Dom w którym nas przyjęto był przepiękny i stary. Na pewno dużo już widział. Ogród i całe otoczenie były bardzo zadbane. Niestety, teraz jest to twierdza z kamerami, wysokim murem i prądem pod napięciem. To smutna rzeczywistość tego kraju.
Ruszylismy na płd, nad ocean. Mijalismy kolejne miejscowosci zamieszkale glownie przez Afrykanerow. W jednej z nich zajechalismy na niedzielny rynek, na którym kupilismy marchewkowe ciasto.
Trochę naszukalismy się campingu, a właściciel czy tam menadżer jeszcze na dodatek kręcił nosem, że tylko na jedną noc. Na campingu wszyscy się znali i szczerze mówiąc to przypominało nam to RODOS czyli Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką... Wszyscy chcieli też poznać nas, a od jednego pana dostalismy wino na powitanie ( co prawda Adrian pomógł mu wyładować olbrzymiego kwiata z półciężarówki), co chwilę ktoś do nas zchodzil i oferował pomoc. Było to naprawdę bardzo mile. Sama miejscowosc była bardzo urocza. Malowniczo położona u ujścia dwóch rzek do oceanu. Wokół piękne domy i wille, wszystko było bardzo zadbane.
Poplazowalismy, poleniuchowalismy, a wieczorem wypilismy dobre wino. :-). Acha, rzeki są łagodne, ale Ocean Indyjski to tutaj piękny żywioł, co widać na zdjęciach.

Kosa
Kosa - 2015-12-14 12:48
Widzę że fajnie się bawcie.
Małpy, skorpiony nie to co u nas nuda

Toffikova
Toffikova - 2015-12-15 09:32
Widzę że Przytulasek odzyskał ananasa zuch kotek. Pozdrawiamy i samych pozytywnych wrażeń.

Toffikova
Toffikova - 2015-12-15 09:42
widać wasz znajomy Graham dorobił się nawet miasteczka z własnym imieniem Afrykaner pełną gębą :)

przedsiebie - 2015-12-15 11:59
Kosa na brak rozrywek nie narzekamy.a.nie mamy tv ani internetu.czasami tylko wydaje mi się ze zejde na zawał serca.
Toffikowa Przytulasek to bohater nasz. A Grahama misto to Bułkogrod

fasola
fasola - 2015-12-18 00:18
Jak wrocicie to tez Wam upieke ciasto marchewkowe,jestem w szale kulinarnym ostatnio :*

przedsiebie - 2015-12-18 11:15
Fasola trzymamy za słowo. Oby szał Ci nie przeszedł. ..

Dzięcioł
Dzięcioł - 2016-01-12 18:25