Geoblog.pl    przedsiebie    Podróże    RPA, Botswana, Zimbabwe, Mozambik 2016    Pierwsze koty za pÅ‚oty
2016

Pierwsze koty za płoty

Republika Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki, Rustenburg

Dziś dajemy sobie czas na organizację więc nie zrywalismy się wcześnie rano. Muszę przyznać że spalismy bardzo dobrze co zapewne ma związek z poziomem zmęczenia. Dziś jedziemy na zachód powoli kierując się w stronę Botswany. Zrobiliśmy duże zakupy w markecie, zakupilismy część brakującego ekwipunku, jedzenie, wodę. Np. za gaz zaplacilismy 99 randów tj. o 100% drożej niż rok temu. Ceny które podajemy, średnio trzeba dzielić przez 3. Wiele cen jest podobnych jak u nas, ale niektóre produkty są bardzo drogie, np kawa 250 gr kosztuje około 20 złotych.
Znaleźliśmy nocleg w okolicy Rustenberg, na wielkim ośrodku, na którym prawie nikt nie biwakuje. W zasięgu wzroku mamy az 2 namioty. Oczywiście jest ciepła woda w łazienkach, prysznice, wanny, grill, prąd, basen.... Biorąc pod uwagę że to początek grudnia to nic więcej do szczęścia nam nie potrzeba.
Wreszcie mamy czas aby ulokować cały dobytek, tak go porozkladac, abyśmy wiedzieli co i gdzie mamy, aby mieć dobry dostęp do wszystkiego w dzień i w nocy.
A pod wieczór długie Polaków rozmowy przy ognisku i grillu, na kolację mamy oczywiście olbrzymi stek teksański... Zimowy sezon grilowy uważamy za otwarty.

Kalina
Kalina - 2016-12-07 15:50
Beef zazdroszczę, Wy sobie żyjące.Wyjazd z Pl - dobra zmiana :-) Pozdrawiamy A

przedsiebie
przedsiebie - 2016-12-10 12:50
Kalina,Stek musi być! A dobra zmiana to był nasz wyjazd i zmiana klimatu!

przedsiebie

Ania i Adrian