Geoblog.pl    przedsiebie    Podróże    Chile, Argentyna, Urugwaj 2017    Awaria
2017

Awaria

Argentyna
Argentyna, Puerto Iguazú

Pechowo spędziliśmy trzy godziny dłużej w autobusie, ponieważ w Concordi autobus miał awarię i czekaliśmy na mechanika. Na szczęście sama podróż minęła wyjątkowo wygodnie, bo mieliśmy siedzenia typu cama, były kocyki, poduszki, a nawet dwa posiłki (w tym jeden gorący normalnie jak w samolocie). Hmm.. transport zawsze będzie tu loterią.
Na szczęście mieliśmy już zakupiony nocleg, zrezygnowaliśmy z kampingu, bo był zbyt daleko od centrum. Straciliśmy dziś trochę z dnia z powodu opóźnienia, za to zrobiliśmy duuuże pranie, kąpanie... Zjedliśmy obiad w peruwiańskiej knajpce (wreszcie coś innego). Potem kupiliśmy bilety do Mendozy ( za 3500/os. tj. ok 200$, ale za to będziemy jechać 36 godzin!). Najważniejsze przy takich długich podróżach to mieć dobrą książkę... My mamy Kindle, więc literatury mamy tu całą "szafę" w wersji elektronicznej oczywiście.
Nim obrobilismy się ze wszystkim, to było już za późno aby jechać gdzieś dalej, zresztą nasza forma była dziś jakaś słaba. Na dodatek po południu popsuła się pogoda i przeszło kilka ulew. Nie mając wpływu na pogodę wybraliśmy posiadówkę na naszym balkonie.
Jak się okazało to przyjechaliśmy w kompletnie inna bajkę. Upał, dżungla, nad głowami latają papugi... A my przecież w plecakach mamy te nasze barchany, rękawice, czapki... Trochę zróżnicowany ten nasz wyjazd. Bardzo lubię te klimaty... Czerwony kolor ziemi, kakofonię dźwięków o wschodzie i zachodzie słońca, agresywne kolory przyrody...

genek - 2017-12-07 00:15
słów mi brakło . Oniemiałem , ale czytam z zapartym tchem. Wielkie rzeczy robicie. Też tak chce :)

genek - 2017-12-07 00:19
Myslalem ze sie z zielonagora spotkacie tak przypadkiem jak my z milannello w srilance, ale może jeszcze...

przedsiebie - 2017-12-08 00:06
Ganek dzięki, ale Ty że swoją rodziną to kompleksów nie musisz mieć. Będziesz się wygrzewal w Omanie a my już będziemy w domu... Tak żałujemy że nie spotkaliśmy się z zielonagora, przez kotwice ;-) może kiedyś jeszcze gdzieś coś.... świat jest taki mały

genek - 2017-12-08 01:33
tak jest!! alleluja i do przodu !!! Najlepszego!!

mamaMa
mamaMa - 2017-12-08 20:55
A co konkretnie czytacie w ten mikolajkowy dzien w Argentynie?

przedsiebie - 2017-12-08 23:24
Ganek ! :-) :-)
mamaMa ja czytam teraz kryminały, mam Cobena na tapecie. Polecam np " wypalanie traw " jagielskiego o apartchaidzie w RPA, trochę bardziej ambitna.

Ania i Adrian

02.11.2019 - 15.12.2019